Wiadomości

Zamknij

Powiat lubliniecki. SG zlikwidowała laboratorium narkotykowe oraz zabezpieczyła m.in. broń

PAP 09:26, 24.06.2026 Aktualizacja: 09:36, 24.06.2026
Lubliniecki. SG zlikwidowała laboratorium narkotykowe oraz zabezpieczyła broń Fot. Straż Graniczna

Do działań SG doszło pod koniec maja w powiecie lublinieckim. Jak przekazała SG, w trakcie akcji funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 35-letniego obywatela Polski, który – według ustaleń śledczych - podejrzany jest o produkcję oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"1061"}

Funkcjonariusze ponadto przeszukali kilku lokali mieszkalnych zabezpieczając ok. 400 litrów różnego rodzaju chemikaliów i prekursorów, a także specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych do produkcji narkotyków.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że z zabezpieczonych substancji można było wyprodukować nawet do 500 kg narkotyków. Podczas działań funkcjonariusze znaleźli również broń, amunicję oraz petardy własnej produkcji. Niebezpieczne materiały zostały zabezpieczone i zneutralizowane.

Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące wytwarzania, przetwarzania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków psychotropowych. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za zarzucane przestępstwa grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności. (PAP)

mchom/ kcz/

::addons{"type":"alert"}

 

(PAP)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%