Wiadomości

Zamknij

Baseny pod chmurką. Ile płacimy za wstęp?

Agnieszka Reczkin 13:47, 26.06.2026 Aktualizacja: 13:53, 26.06.2026
Baseny pod chmurką. Ile płacimy za wstęp? basen i wodny plac zabaw w Piekarach Śląskich. Fot. Archiwum MOSiR Piekary Śląskie

Otwarte baseny od lat cieszą się dużą popularnością. Wstęp jest tańszy niż na kryte pływalnie i do tego można się bawić w wodzie cały dzień. Sprawdziliśmy, ile kosztują bilety na tego typu obiektach w okolicy.

RADZIONKÓW

Kąpielisko Księża Góra w Radzionkowie jest czynne w godz. 10-19. Bilet normalny kosztuje 17 zł za dzień, a ulgowy – 12 zł. Dzieci do ukończenia 7. roku życia znajdujące się pod opieką osoby dorosłej kąpią się za darmo. Dostępne są też różne opcje biletów rodzinnych.

Kto zdecyduje się przyjść na basen później, po godz. 15, zapłaci mniej. Popołudniami ceny spadają do 14 i 8 zł. W ramach opłaconego wstępu na basen można korzystać z boisk do siatkówki plażowej i tenisa plażowego. Jest jeszcze kula wodna, żeby się w niej bawić trzeba zapłacić 6 zł za każde rozpoczęte 3 minuty.

PIEKARY ŚLĄSKIE

Czynne są też już basen i wodny plac zabaw w Piekarach Śląskich, w MOSiR-ze. Tu bilet normalny kosztuje 16 zł, a ulgowy – 12 zł. Wstęp wolny mają m.in. dzieci do lat 7 - pod opieką dorosłego. Tańszy wstęp mają niepełnosprawni i ich opiekunowie – 10 zł. Są bilety rodzinne, a po godz. 16 opłaty spadają o połowę.

Wypożyczenie leżaka kosztuje 15 zł, a parasola – 12 zł.

KOSZĘCIN

Od lat dużą popularnością wśród naszych mieszkańców cieszy się basen w Koszęcinie. Za bilet normalny zapłacimy 30 zł, ulgowy – 15 zł, dla dzieci do 4 lat – 1 zł. I tu oferowane są bilety rodzinne, a także z kartą dużej rodziny.

W Koszęcinie można też kupić karnety na basen na 7, 14 czy 30 dni. W wakacje od poniedziałku do piątku niepełnoletni mieszkańcy gminy Koszęcin płacą 2 zł za dzień. Od poniedziałku do piątku w godz. 17-19 jest zniżka, za normalny bilet zapłacimy 15 zł, za ulgowy – 8.

Wypożyczenie leżaka basenowego to koszt 25 zł. Do wypożyczenia są też kajaki i rowery wodne.

NAKŁO-CHECHŁO I ZIELONA

W Zalewie Nakło-Chechło kąpać można się za darmo. Ratownicy pełnią dyżury codziennie od godz. 10 do 18. Opłata pobierana jest jednak za wjazd samochodem na teren zalewu – w sobotę, niedzielę i święta do godz. 18 to 20 zł, po godz. 18 – 10 zł. W przypadku motocykli to odpowiednio 10 i 5 zł. Pozwolenie na wjazd całoroczny kosztuje 200 zł. Posiadacze Karty Mieszkańca Gminy Świerklaniec oraz osoby niepełnosprawne mające kartę parkingową są zwolnieni z opłaty.

Darmowe jest też korzystanie ze stawu w Kaletach-Zielonej, przy czym ratownicy będą tam od 15 lipca. Na obu otwartych akwenach można odpłatnie wypożyczyć sprzęt wodny.

BYTOM

Odkryta pływalnia w Parku Kachla w Bytomiu jest otwarta od sobotę, 27 czerwca. Doszło do awarii konstrukcji niecki basenu dla pływających, spowodowaną prawdopodobnie przez szkody górnicze. Głęboki basen będzie więc nieczynny, do czasu zakończenia napraw. Mieszkańcy mogąkorzystać z basenu dla niepływających i brodzika, czynnych w godz. 10-19. Przewidziano też tańsze o połowę bilety - normalny kosztuje 9 zł (po godz. 16 – 5 zł), a ulgowy – 5 zł (po godz. 16 – 2,50 zł).

PARK ŚLĄSKI 

Warto się też wybrać nieco dalej, do Parku Śląskiego w Chorzowie i na kąpielisko Fala. Jest tu 5 ogrzewanych basenów, w tym jeden na dachu, do tego dochodzą m.in. platformy skokowe, zjeżdżalnie, wodne place zabaw, nadmuchiwana kopuła wet bubble. Dużym ułatwieniem są szafki, w których można zostawić rzeczy – wystarczy mieć ze sobą 2-złotową monetę. 

Dla korzystających z Fali bezpłatny jest parking od strony ul. Siemianowickiej. Przy wjeździe należy pobrać bilet, a następnie poprosić obsługę kąpieliska o jego walidację. Z parkingu na kąpielisko i z powrotem kursuje bezpłatny busik (od piątku do niedzieli oraz w wybrane dni robocze, gdy ruch jest wzmożony).

Bilet normalny kosztuje 47 zł (po godz. 15 – 39 zł), ulgowy (dzieci 3–16 lat, seniorzy 70+) – 34 zł (po godz. 15 – 28 zł). Opiekun osoby z niepełnosprawnością płaci 1 zł, a dzieci do 3 lat – 6 zł (po godz. 15 – 4 zł). Są również bilety rodzinne.

KRUPSKI MŁYN

W te wakacje basen jest nieczynny z powodu remontu.

Czytaj też:

Zderzenie na drodze krajowej. Samochód w rowie

Zielona Pracownia dla uczniów z Lublińca [FILM]

Policjanci z Lublińca zatrzymali mężczyznę z...

::news{"type":"see-also","item":"14156"}

 

(Agnieszka Reczkin)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%