Zamknij
REKLAMA

Lubiteka przyjazna dzieciom. Do ogólnopolskiego wyróżnienia placówkę zgłosili czytelnicy

11:05, 04.08.2022 | red.
Skomentuj Fot. Lubiteka FB
REKLAMA

Lubliniecka biblioteka otrzymała wyróżnienie w pierwszej edycji akcji Przystanek Rodzinka i otrzymała tytuł Biblioteki Przyjaznej Dzieciom. Znalazła się wśród 170 nagrodzonych bibliotek z całej Polski, których jest w sumie około 7500.

Placówkę do konkursu zgłosili czytelnicy, którzy docenili bogaty księgozbiór placówki, zajęcia dla dzieci i atmosferę panującą w Lubitece.

Akcja Biblioteka Przyjazna Dzieciom służy idei promocji czytelnictwa i instytucji ją wspierających.

Wspólne zaangażowanie czytelników bibliotek, wydawnictw, instytucji kultury i polskich artystów zaowocowało stworzeniem mapy 171 przyjaznych bibliotek. Można ją znaleźć pod adresem: https://przystanekrodzinka.pl/biblioteka-przyjazna-dzieciom/

Biblioteki Przyjazne Dzieciom rekomendowane przez społeczność Przystanku Rodzinka posiadają aktualizowany repertuar książek dla dzieci, promują inicjatywę aktywnej lektury z dzieckiem, dysponują kącikiem do czytania i zabawy, organizują zajęcia i spotkania, w których książka i autorzy są ich bohaterami, stwarzają przestrzeń przyjazną do spotkań ludzi zaangażowanych w czytelnictwo z dziećmi i młodymi ludźmi, popularyzują czytanie jako sposób wychowania i spędzania czasu z dzieckiem oraz inicjatywę aktywnej lektury.

Przystanek Rodzinka to blog parentingowy tworzony przez Marię Rybak - oligofrenopedagog, logopedę i polonistkę, która wraz z mężem i synami pokazuje internautom, jak harmonijnie wspierać rozwój dzieci poprzez zabawę, podróże i ciekawą lekturę.

To nie koniec sukcesów placówki. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu otrzymała także dofinansowanie w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Lubiteka dostała 25 tys. zł.

[ZT]1906[/ZT]

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%