Zamknij

Lubliniec i powiat lubliniecki. Szlachetna Paczka, przygotowania do tegorocznej, 21. edycji trwają

11:04, 21.10.2021 aj Aktualizacja: 11:27, 21.10.2021
Skomentuj W ubiegłym roku w Lublińcu i w powiecie lublinieckim odbyła się 20. edycja akcji Szlachetna Paczka. Fot. Archiwum Szlachetna Paczka Powiat Lubliniecki W ubiegłym roku w Lublińcu i w powiecie lublinieckim odbyła się 20. edycja akcji Szlachetna Paczka. Fot. Archiwum Szlachetna Paczka Powiat Lubliniecki

W ubiegłym roku w Lublińcu i w powiecie lublinieckim odbyła się 20. edycja akcji Szlachetna Paczka. Udało się pomóc 46 rodzinom. Jak będzie w tym? 

W ubiegłym roku były 82 zgłoszone rodziny, pozytywną weryfikację przeszło 46.

W Pawonkowie udało się pomóc 13 rodzinom, w Lublińcu - 16, w Herbach - 7, w Ciasnej - 4, w Koszęcinie - 3, Kochanowicach - 2, Woźnikach -1. 

Trwają przygotowania do tegorocznej edycji, której finał zaplanowano na połowę grudnia. W sztabie na powiat lubliniecki jest obecnie 14 wolontariuszy. Potrzebne są kolejne osoby. Zadaniem będzie kontakt z rodzinami, do których trafi pomoc, ale nie tylko. Chętne osoby są potrzebne też do rozwożenia paczek podczas finału w grudniu, czy noszenia ich w magazynie.

Wciąż też można zgłaszać potrzebujące rodziny/osoby. Robią to m.in. parafie, GOPS-y, MOPS-y, ale każdy może sam wypełnić formularz na stronie internetowej. Warunek: trzeba mieć zgodę zgłaszanej rodziny lub osoby. 

W połowie listopada na stronie będzie baza rodzin z powiatu lublinieckiego, którym będzie można pomóc. Rozwożenie paczek zaplanowano na 11 i 12 grudnia. 

Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. To często rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym, wielodzietne, starsze i samotne osoby, samotni rodzice, osoby, które spotkało nieszczęście.

Jeśli zostaną zakwalifikowane do akcji przez wolontariuszy, powstaje lista ich potrzeb. Często są na niej ubrania, obuwie, meble, sprzęty jak piec, lodówka czy pralka. Na przygotowanie paczki zwykle decydują się grupy znajomych np. z firmy, z OSP, z klasy czy z szkoły. 

Organizatorzy podkreślają, że docierają do prawdziwej biedy – tej ukrytej, która podejmuje walkę z trudnościami, a nie roszczeniowej i bez inicjatywy.

Więcej o idei Szlachetnej Paczki tutaj. 

[ZT]195[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%