Zamknij

Przygotowali przysmaki Jana Pawła II i otrzymali zaszczytny tytuł Dobrej praktyki. Czego można było spróbować?

09:15, 30.10.2021 esp Aktualizacja: 09:18, 30.10.2021
Skomentuj Uczniowie i przygotowane przez nich przysmaki. Fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu, archiwum szkoły Uczniowie i przygotowane przez nich przysmaki. Fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu, archiwum szkoły

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Konrada Mańki w Lublińcu przygotowano projekt edukacyjny„Przysmaki Jana Pawła II w nowoczesnym ujęciu”. Zyskał uznanie w konkurs na najlepsze praktyki szkół zawodowych „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”.

Do konkursu zgłoszenia przysłało w sumie 44 szkół, z których 38 otrzymało tytuł „Dobrej praktyki”. Wśród nich jest szkoła z Lublińca.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu, dla uczczenia pamięci św. Jana Pawła II zrealizował projekt edukacyjny „Przysmaki Jana Pawła II w nowoczesnym ujęciu”. To właśnie tę praktykę zgłoszono do konkursu.

Chodziło o przygotowanie przez uczniów ze szkół ponadpodstawowych wybranych przysmaków Jana Pawła II w nowoczesnym ujęciu, z wykorzystaniem technik kuchni molekularnej. Wszystko odbywało się w ramach zajęć gastronomicznych i szkolnego kółka.

W sumie w grę wchodziło ponad 20 potraw, które gościły na papieskim stole. Były to m.in: babka wielkanocna, barszcz z jabłkami, deserowe ciasteczka „Karolki”, gołąbki z pieczarkami, jajecznica ze szczypiorkiem, kremówki w molekularnej odsłonie, keks ziemniaczany, kluseczki ziemniaczano-marchewkowe z masłem.

Kolejny punkt projektu to serwowanie potraw w zaskakujących formach lub z nowymi dodatkami. W szkole, podczas śniadań nazwanych papieskimi, każdy mógł spróbować tych dań.

Niemniej ważne było zdobywanie wiedzy o św. Janie Pawle II. Na przykład zorganizowano wycieczkę do Wadowic i przeprowadzono on-line szkolny konkurs wiedzy o papieżu.

[FOTORELACJA]22[/FOTORELACJA]

Dzięki projektowi powstała również publikacja zawierająca m.in. przepisy i kolorowe zdjęcia przysmaków Jana Pawła II w nowoczesnym ujęciu.

Autorką i liderką grupy projektowej była Izabela Szczęsny, a nauczycielami wspierającymi - Teresa Piontek, Irena Sklorz i ks. Grzegorz Sokalski.

[ZT]189[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%