Zamknij

Bieg Katorżnika już po raz osiemnasty [ZDJĘCIA]

14:07, 06.08.2023 esp Aktualizacja: 16:34, 06.08.2023
Skomentuj Alicja Jurasz i Rafał Reczkin. Fot. Agnieszka Reczkin Alicja Jurasz i Rafał Reczkin. Fot. Agnieszka Reczkin

W Lublińcu w sobotę po raz osiemnasty zorganizowano Bieg Katorżnika. Prawie 14 km w śmierdzącym błocie, rowach z wodą, przez trzciny. A zawodnicy mimo zmęczenia wbiegali na metę uśmiechnięci. Reprezentanci naszej redakcji zajęli w tych trudnych zawodach pierwsze miejsca w kategorii dziennikarzy.

W Biegu Katorżnika wystartowało dwóch reprezentantów redakcji Gwarka i portalu Halo Lubliniec. Na podium po raz kolejny znalazła się Alicja Jurasz. Wygrała wśród dziennikarek i była czwarta w całej grupie dziennikarzy. Natomiast w kategorii dziennikarze mężczyźni pierwszy na metę wbiegł Rafał Reczkin.

- Jeśli to faktycznie była ostatnia edycja biegu , to organizatorzy zadbali o prawdziwe best of Katorżnika. Była czarna maź utrudniająca ruchy, błoto, z którego trudno było wyjąć nogę, slalom katorżnika, czyli długie odcinki w wodzie i błocie, z których na chwilę wychodziło się do lasu. Końcowy odcinek za molo to już były tortury. Brawa dla WKB Meta Lubliniec – mówi Alicja Jurasz.

Podkreśla, że większość trasy pokonał z dziennikarzem Radia Opole Witkiem Wośtakiem. Na Biegu Katorżnika spotkali się po raz drugi. - Dziękuję mu za pomoc i wsparcie, wyciąganie z błota i pomysły na pokonywanie przeszkód. To była praca zespołowa – zwraca uwagę nasza dziennikarka.

[FOTORELACJA]210[/FOTORELACJA]

W biegu wystartował jeden Australijczyk – na trasie dla małych dzieci. Okazuje się, że 3-letni Luca Ocean Koziara to wnuk tarnogórzanina, Grzegorza Koziary. Zresztą jego dziadek też wystartował, już po raz piętnasty. Pobito też rekord długości pokonywania trasy – dwóm paniom dotarcie do mety zajęło 8 godzin.

W Galernik Team zespołowo wygrali reprezentanci Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu (Dawid Matyszczak, Michał Boduszek, Łukasz Christ, Sylwek Chonchera, indywidualnie w pierwszej piątce było ich trzech).

W biegu kobiet 9. była Marta Dalecka z Lublińca, w drugim biegu mężczyzn: 9. - Sławomir Bensz z WKB Meta Lubliniec. Wśród VIP-ów siódmy był lubliniecki radny Karol Słota.

W Biegu Bobasa 5. był Tymoteusz Skolik z Koszęcina, 6. - Andrzej Gawin z Lublińca, 7. - Aleksandra Rudek z Piłki, 9. - Pola Rosińska z WKB Meta i 10. - Kajetan Gliński z Herbów.

W Małym Katorżniku 3. miejsce zajął Maciek Niezgoda z Lublińca, 8. - Sebastian Foks z Lubecka, 9. - Jakub wyrwa z WKB Meta Lubliniec.

Mini Katorżnik chłopców: 2. miejsce – Adam Mazur z Lublińca, 7. Oskar Kazuch z LKS Sparta Lubliniec, 10. - Wojciech Drzymała z SP 4 w Lublińcu.

Była też Ucieczka Zakładników, w której drudzy na pudle byli Patryk Grzybowski i Mateusz Grzybowski z Lublińca.