Zamknij
REKLAMA

Lubliniec. Powstanie sygnalizacja na niebezpiecznym skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej z drogą krajową nr 11

19:17, 23.11.2021 | aj
Skomentuj Na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i drogi krajowej nr 11 w Lublińcu powstanie sygnalizacja świetlna. Fot. Archiwum J. Wernera
REKLAMA

Na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i drogi krajowej nr 11 w Lublińcu powstanie sygnalizacja świetlna. Miejsce jest bardzo niebezpieczne dla pieszych i dla rowerzystów. 

Przy skrzyżowaniu znajduje się przejście dla pieszych. To jedyna droga z ul. Skłodowskiej w kierunku centrum Lublińca, dzielnicy Wymyślacz i miejscowości Kośmidry i Koszwice. Piesi i rowerzyści najpierw muszą pokonać bardzo ruchliwą drogę krajową. Kierowcy nie zatrzymują się przed pasami.

Radny powiatowy Julian Werner i radny miejski Łukasz Mikulski pisali do GDDKiA pisma z apelami o budowę w tym miejscu kładki lub montaż sygnalizacji świetlnej. W działania zaangażowały się też władze Lublińca. 

Wygląda na to, że jest efekt. Na skrzyżowaniu powstanie sygnalizacja. 

"W rejonie skrzyżowania rozpoczęły się właśnie pierwsze prace związane z inwestycją. Według pracowników, z którymi rozmawiałem: oprócz sygnalizacji planuje się również doświetlenie skrzyżowania i najprawdopodobniej jego monitoring. Mam nadzieję, że realizacja zadania wzmocni przede wszystkim bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu - pieszych i rowerzystów z rozbudowującej się dzielnicy Wymyślacz oraz miejscowości Kośmidry i Solarnia (gm. Pawonków)" - pisze radny Werner. 

GDDKiA poinformowała, że w ramach rządowego Programowi Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej powstanie m.in. drogowa sygnalizacja świetlna na wspomnianym skrzyżowaniu DK11 z ul. Marii Skłodowskiej-Curie. 

Przejście dla pieszych i samo skrzyżowanie zostaną oświetlone. 

Ostrzegawcze sygnalizacje świetlne powstaną m.in. w 

  • w ciągu DK 11 w Ciasnej, gdzie zamontowane zostanie oświetlenie na przejściu dla pieszych oraz w strefie przejściowej,
  • w obrębie skrzyżowania DK11 z ul. Dębową w Glinicy, gdzie zamontowane zostanie oświetlenie przejść dla pieszych
  • w obrębie skrzyżowania DK11 z ul. Brzezinkowską w Glinicy, gdzie zamontowane zostanie oświetlenie przejść dla pieszych.

[ZT]395[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%