Zamknij
REKLAMA

Woźniki: nowe karmniki dla ptaków w ramach projektu dla zagrożonych wykluczeniem społecznym

14:46, 02.12.2021 | red.
Skomentuj UM Woźniki
REKLAMA

Pięć karmników stanęło w różnych punktach Woźnik w ramach projektu realizowanego przez tutejsze Centrum Integracji Społecznej.

Dwa karmniki pojawiły się na terenie przedszkola i szkoły, gdzie o dokarmianie ptaków zadbają uczniowie. Pogadankę dla dzieci na temat zimowych zwyczajów ptaków przeprowadził Czesław Tyrol, leśnik i znawca przyrody. W organizację akcji zaangażowało się Nadleśnictwo Koszęcin.

Inicjatywa ekologiczna to tylko część dużego projektu „Aktywizacja społeczna na rewitalizowanym obszarze w Woźnikach”, który obejmuje szereg działań, m.in. : szkolenia, warsztaty, kursy zawodowe, współorganizację imprez dla lokalnej społeczności, wsparcie psychologiczne i zawodowe. Spowodować ma, że zagrożeni wykluczeniem społecznym będą bardziej samodzielni, zaradni i aktywni.

Projekt realizowany jest do grudnia tego roku, obejmuje wsparciem środowisko lokalne w tym 10 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (6 kobiet i 4 mężczyzn). Działania koncentrują się na animacji lokalnej oraz usługach aktywnej integracji.

[ZT]468[/ZT]

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%