Zamknij
REKLAMA

Strażacy sprawili niespodziankę dzieciom z lublinieckiego szpitala. Przynieśli prezenty, a z gaśniczych węży ułożyli serce

08:51, 18.01.2022 | red.
Skomentuj Fot: Starostwo Powiatowe w Lublińcu
REKLAMA

Strażacy ochotnicy, zrzeszeni w Grupie Ratownictwa Specjalistycznego „Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce”, zorganizowali dla małych pacjentów Szpitala Powiatowego w Lublińcu niespodziankę.

W ramach corocznej akcji przygotowali paczki z zabawkami i artykułami szkolnymi.

Nie mniejszą atrakcją byli on sami. Układając z węży strażackich serce i przejeżdżając wokół szpitala samochodami strażackimi wywołali lawinę radości i poruszenie nie tylko wśród najmłodszych. Miła niespodzianka dla małych pacjentów szpitala była dziełem strażaków z PSP Lubliniec, OSP Łagiewniki Wielkie i OSP Hadra.

Grupę „Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce” tworzą ochotnicy, którzy swoją pasję ratowania innych w ramach pracy w OSP połączyli z wolontariatem.

Głównym celem ich działalności jest propagowanie idei dawstwa szpiku. Promują tę ideę podczas imprez plenerowych, zapraszani są również na imprezy zamknięte, na których opowiadają o przeszczepianiu komórek macierzystych oraz o tym, jak ważne jest dzielenie się szpikiem.

Uczą również pierwszej pomocy, zwiększając w ten sposób świadomość społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa i ratowania ludzkiego życia.

[ZT]763[/ZT]

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%