Zamknij

Jak przygotowania do majówki? Sprawdzamy, ile kosztują noclegi. Najdrożej w Sopocie

11:35, 22.04.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak wynika z szacunków HRE Investments opartych o dane popularnego portalu rezerwacyjnego, najwięcej zapłacą za majówkę osoby, które będą wypoczywać w Sopocie. Za dobę w hotelu dwie osoby będą musiały wydać przeciętnie prawie 700 zł.

- Za nocleg dla dwóch osób podczas tegorocznej majówki w 10 popularnych miejscowościach turystycznych trzeba będzie zapłacić średnio 540 zł - szacują analitycy HRE Investments.

Ceny hoteli i pensjonatów są przeciętnie o 30 proc. wyższe niż przed pandemią.

- We wszystkich miejscowościach, których uroki rodacy doceniają najbardziej, obecne ceny noclegów są wyraźnie wyższe niż te z majówki w 2019 r. - dodali eksperci.

Wysoko cenią się też hotelarze w Karpaczu, Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie. Tam na tydzień przed majówką przeciętna stawka za dobę przekracza 550 zł.

Według analityków w miastach tych większość miejsc jest zarezerwowanych - na gości czeka ok. 20-30 proc. pokoi w hotelach i pensjonatach.

Na drugim biegunie są Wisła, Międzyzdroje czy Krynica-Zdrój. - W tych ośrodkach przeciętna stawka ofertowa wynosi około 400 do 500 zł za dobę - wskazano.

- Patrząc na to, jak obłożone mają być hotele i pensjonaty można zaryzykować stwierdzenie, że rosnące koszty życia wciąż nie studzą chęci do odpoczynku - zaznaczyli analitycy.

Dodali, że jeśli ktoś chciałby uniknąć tłumów i wysokich cen, może rozważyć wyjazd w kolejny weekend.

- Przeważnie dzięki temu można zaoszczędzić nawet 20-30 proc. na stawce za pokój hotelowy - ocenili eksperci.

[ZT]1294[/ZT]

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%