Zamknij

Ultramaraton nordic walking w Lublińcu. Do przejścia było 56 km. Najlepszym zajęło to pond 6 godzin

07:18, 27.09.2021 aj Aktualizacja: 10:12, 27.09.2021
Skomentuj Reprezentanci Cidry Lotojom z Radzionkowa bardzo dobrze wypadli podczas III Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Ultramaratonie. Fot. Archiwum Cidry Lotajom Reprezentanci Cidry Lotojom z Radzionkowa bardzo dobrze wypadli podczas III Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Ultramaratonie. Fot. Archiwum Cidry Lotajom

Wczoraj, 25 września w Lublińcu odbyły się III Mistrzostwa Polski w Ultramaratonie Nordic Walking. Do pokonania było 56 km. Startowano indywidualnie i w sztafetach.

Zawodnicy i zawodniczki mieli pod przejścia z kijami 56 km czyli 8 rund po 7 kilometrów.

Była też sztafeta złożona z czteroosobowych zespołów.

Każdy uczestnik miał do pokonania 2 rundy po 7 kilometrów, jedna po drugiej.

W rywalizacji kobiet open wygrała Elżbieta Wojciechowska z czasem 6:11:11, za nią zameldowały się Joanna Kołodziej (6: 55:19) i Małgorzata Bem (6:58:56).

W rywalizacji mężczyzn open zwyciężył Krzysztof Czerski (6:36:20), kolejne miejsca na podium zajęli: Piotr Kordowski (6:38:41) i Krzysztof Wilczek (6:43:24).

W sztafecie mieszanej wygrała drużyna Luki Team Poland 3, a w kobiecej Luki Team Poland 1.

Dokładne wyniki można znaleźć tutaj.

Zawodnicy startowali z polany przy leśniczówce w Lublińcu, trasa biegła po leśnych ścieżkach.

Organizatorem zawodów byli: Nordic Walking Lubliniec, Starostwo Powiatowe Lubliniec, Nadleśnictwo Lubliniec, Polskie Zrzeszenie Sędziów Nordic Walking i Hotel Zamek Lubliniec.