Zamknij

W weekend wiele się działo na scenie. Lubliniecka Wiosna Kulturalna, czyli wokaliści i tancerze w akcji

08:03, 26.04.2022 | esp
Skomentuj Podczas XXII Lublinieckiej Wiosny Kulturalnej były i występy wokalne, i taneczne. Fot. Archiwum MDK Lubliniec
REKLAMA

Podczas XXII Lublinieckiej Wiosny Kulturalnej były i występy wokalne, i taneczne. Impreza odbyła się 23 i 24 kwietnia.

Uczestników części tanecznej oceniało jury w składzie: Katarzyna Głowacka, Urszula Janik i Kryspin Hermański, finalista programu telewizyjnego „You can dance”.

[FOTORELACJA]81[/FOTORELACJA]

Laureaci XXII Lublinieckiej Wiosny Kulturalnej – prezentacje zespołów tanecznych

Zespoły taneczne do 7 lat

I miejsce – Mini Figiel, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

II miejsce – Formacja Green Angels, Miejski Dom Kultury w Lublińcu

III miejsce – Yellow Angels, Miejski Dom Kultury w Lublińcu

Zespoły taneczne 8-11 lat

I miejsce – Figiel, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

II miejsce – Tornado Kids, Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie

III miejsce – Mały Reflex, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

Zespoły taneczne 12-15 lat

I miejsce –Tornado Max Crew, Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie

II miejsce – Mały Flex, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

III miejsce – Żabka, Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu

Zespoły taneczne powyżej 15 lat

I miejsce – Reflex, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

II miejsce – Format, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

II miejsce – New Wave, Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie

III miejsce – Tornado Dream Team, Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie

W części wokalnej zaprezentowało się prawie stu uczestników. Uczestników oceniali: Małgorzata Biniek, Wioleta Malchar i dr Marcin Wawrzynowicz.

Laureaci XXII Lublinieckiej Wiosny Kulturalnej – prezentacje wokalne

Przedszkole

I miejsce – Zuzanna Bodzioch, Centrum Muzyczne Double Time w Częstochowie

II miejsce – Antonina Niesłony, Przedszkole w Sierakowie Śląskim

Wyróżnienia – Matylda Dawidowicz i Zuzanna Gmyrek, Przedszkole w Sierakowie Śląskim, Filip Janiczek i Maja Janiczek, Gminny Ośrodek Kultury w Ciasnej, Zofia Kazek, Przedszkole nr 4 w Lublińcu, PasjonArt Akademia Umiejętności Artystycznych w Lublińcu, Pola Kudzia, Centrum Muzyczne Double Time w Częstochowie, Emilia Piecka, PasjonArt Akademia Umiejętności Artystycznych w Lublińcu, Lena Piskoń, Przedszkole w Sierakowie Śląskim, Pola Rosińska, Przedszkole „Stumilowy Las” w Lublińcu, Dawid Tyrała, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sierakowie, oddział przedszkolny w Wędzinie, Mikołaj Werner i Natan Wrenczycki, Przedszkole w Sierakowie Śląskim.

Klasy I-III SP

I miejsce – Pola Mazur, Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu

II miejsce – Magdalena Brzezina, Miejski Dom Kultury w Lublińcu

III miejsce – Zofia Prauzner-Bechcicka, Miejski Dom Kultury w Lublińcu

Wyróżnienie – Dominika Paruzel, Miejski Dom Kultury w Lublińcu• Kategoria III – wokaliści klasy IV-VI

Wyróżnienie – Julia Szulc, Szkoła Podstawowa „Naukowa Wyspa” w Koszęcinie, PasjonArt Akademia Umiejętności Artystycznych w Lublińcu

Klasy IV-VI SP

II miejsce – Emilia Styczyrz, Dom Kultury im. W. Roździeńskiego w Koszęcinie

III miejsce – Michalina Orzełek, Miejski Dom Kultury w Lublińcu

III miejsce – Żaklin Solich, PasjonArt Akademia Umiejętności Artystycznych w Lublińcu

Wyróżnienie – Emilia Mazur, Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu

Klasy VII-VIII SP

I miejsce – Kamil Jaskulski, Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu

Wyróżnienia – Julia Przybylska, Centrum Muzyczne Double Time w Częstochowie, Olga Staszyńska, Szkoła Podstawowa „Naukowa Wyspa” w Koszęcinie

Szkoła średnia/dorośli

I miejsce – Emilia Czech, Miejski Dom Kultury w Lublińcu

II miejsce – Kamilla Szopka, Miejski Dom Kultury w Lublińcu

III miejsce – Natalia Błaut, Miejski Dom Kultury w Lublińcu

III miejsce – Julia Plaza, Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu

Wyróżnienia – Anna Pawliczek, Dom Kultury Rybnik-Chwałowice, Zuzanna Pradela,

Karol Wilk i Kinga Wilczek, PasjonArt Akademia Umiejętności Artystycznych w Lublińcu

Zespoły wokalne

I miejsce – Muzyczne Kaczuszki z Lublińca, Miejski Dom Kultury w Lublińcu

II miejsce – Weronika Podzielny i Kamil Jaskulski, Miejski Dom Kultury w Lublińcu

III miejsce – Musicorum, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

Wyróżnienia – Zofia Kryś i Julia Jeziorowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Koszęcinie, Pola Sikora i Maja Wojdyła, Niepubliczne Przedszkole „Stumilowy las” w Lublińcu, Kinga Zamojska i Milena Wietecka, Dom Kultury w Koszęcinie.

[ZT]1305[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%