Zamknij
17:18, 05.09.2022

Na początku września w Lublińcu poszukiwano zaginionego 66-letniego mężczyzny.

W akcji poszukiwawczej uczestniczyli policjanci z Lublińca, Woźnik i Koszęcina, wspierani przez funkcjonariuszy z katowickich oddziałów prewencji.

Do akcji włączyli się również strażacy z JRG w Lublińcu oraz OSP - Kochcice, Sadów, Koszęcin, Rusinowice, Lubliniec, funkcjonariusze SOK, Straży Leśnej, leśnicy oraz członkowie Grupy Poszukiwawczo–Ratunkowej z OSP w Solarni z psami.

W piątek mężczyzny szukano w lesie w rejonie ulic Białej i Stara Kolonia w Lublińcu, a strażacy w łodziach sprawdzali akweny wodne w rejonie parku Miejskiego i ulicy Stawowej.

Poszukiwania wspierali ratownicy na quadach, załogi 2 dronów i przewodnicy z psami wyszkolonymi w poszukiwaniu osób.

Dzielnicowi rozpytywali mieszkańców i sprawdzali monitoringi, a kryminalni ze strażnikami miejskimi przeglądali zapisy z kamer monitoringu miejskiego.

66-latek, cały i zdrowy, został odnaleziony w piątek ok. godz. 18. Zespół pogotowia ratunkowego przetransportował go do szpitala na badania.

Lublinieccy policjanci dziękują wszystkim osobom i służbom, które aktywnie włączyły się do poszukiwań. Szczególne podziękowania składają mieszkańcom Lublińca, którzy udostępnili służbom zapisy monitoringów z prywatnych kamer, a także osobom i mediom wspierającym akcję w mediach społecznościowych i internecie.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz