Zamknij
17:58, 07.09.2022

W tym roku Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu zorganizowała wakacyjne zajęcia pod hasłem „Lublinieckie fanaberie w bibliotece”.

Zajęcia odbywały się przez 8 tygodni w Lubitece i i jej filii nr 3. Uczestnicy mogli rozwijać umiejętności artystyczne, kształtować twórczą osobowość i kreatywność, a przede wszystkim czerpać radość z tworzenia.

Warsztaty rękodzieła i plastyczne prowadzilły Ewa Chrobok, Czesława Włuka, Dorota Kucharczyk oraz bibliotekarki. Powstały na nich m.in.: letnie breloczki, mapa skarbów, magiczna luneta, portret kubistyczny, budowle świata ze słomek, aluminiowe drzewka, kartonowe postacie do teatrzyku. Dzieci poznały niekonwencjonalne techniki plastyczne oraz miały możliwość eksperymentowania z różnorodnymi materiałami plastycznymi.

Lubiteka włączyła się również w miejski projekt streetworkingowy - Lubliniec Miasto Dobrych Emocji. W jego ramach odbyły się warsztaty: „Podwodne królestwo”, „Ozdoba ścienna z recyklingu’, „Papierowe fantazje”, „Żółwik z recyklingu”.

Zorganizowano 43 spotkania w z udziałem 862 dzieci.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz