Zamknij

Powiat lubliniecki. Pijany wjechał do rowu. Wysyp kierowców na podwójnym gazie

12:55, 27.06.2022 | esp
Skomentuj Zdjęcie poglądowe, archiwum
REKLAMA

W weekend na drogach powiatu lublinieckiego policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców.

Pierwszy pijany kierowca wpadł w piątek dzięki czujności świadka, który poinformował policję, że w Jawornicy kierowca daewoo wjechał do rowu. Nic dziwnego, gdyż miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

W sobotę w Lublińcu policjanci z lublinieckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę forda. 60-letni kierowca, mieszkaniec Lublińca miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Wieczorem mundurowi zatrzymali kolejnych dwóch amatorów jazdy na podwójnym gazie.

Na ul. Żeromskiego w Lublińcu nietrzeźwy kierowca quada stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Na ul. Czarnoleskiej skontrolowany kierowca forda miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Na koniec, w niedziele wpadł pijany rowerzysta. Przewrócił się jadąc ulicą Główną w Jawornicy. 32-letni mieszkaniec gminy Koszęcin miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Rowerzyści muszą się liczyć z mandatem w wysokości nawet 2,5 tys. zł. W ich przypadku sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

[ZT]1710[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

0 0

Albo pijanych albo na podwójnym gazie. Czy jest na sali reaktor? 07:47, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%