Wideo

Zamknij

Tą akcją mundurowi rozpoczęli wakacje

13:53, 26.06.2026

25 czerwca na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koszęcinie odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.

Organizatorami przedsięwzięcia byli policjanci z Lublińca, którzy wspólnie z przedstawicielami innych służb rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

W wydarzeniu uczestniczyli funkcjonariusze PSP w Lublińcu, strażacy OSP w Koszęcinie, leśnicy z Nadleśnictwa Koszęcin, policjanci z posterunku w Koszęcinie oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Tarnowskich Gór.

Przedstawiciele służb rozmawiali o bezpiecznym zachowaniu nad wodą, podczas wycieczek w góry, wypoczynku w lesie czy podczas spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania. Szczególną uwagę zwracano na odpowiedzialne zachowania poza domem, unikanie niebezpiecznych sytuacji oraz właściwe reagowanie w przypadku zagrożenia.

Podczas wydarzenia dzieci miały możliwość z bliska obejrzeć policyjny radiowóz, motocykl, wozy strażackie, wóz leśników i drona. Dzieci chętnie zadawały pytania i opowiadały własne historie.

W trakcie spotkania przypominano również o podstawowych zasadach postępowania w sytuacjach kryzysowych. Dzieci dowiedziały się, jak zachować się w przypadku zagubienia, do kogo zwrócić się o pomoc oraz na jakie numery alarmowe należy dzwonić.

Nie było to ostatnie tego typu spotkanie. Przez całe wakacje policjanci zespołu ds. nieletnich i patologii oraz dzielnicowi z Lublińca, Koszęcina i Woźnik będą odwiedzać uczestników kolonii, półkolonii i innych form letniego wypoczynku.

FILM Z ARCHIWUM POLICJI

facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu slu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz