Zamknij

500+. Ministerstwo przypomina o tym terminie! Jeśli tego nie zrobisz to stracisz świadczenie

12:00, 27.06.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przypomina rodzicom o kluczowym terminie w kontekście 500+. Może to się wiązać nawet z utratą świadczenia za poszczególne miesiące. 

Rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy programu "Rodzina 500+". Program ten od 1 czerwca obsługiwany jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a nie jak wcześniej przez urzędy gmin. 

By zachować ciągłość wypłat rodzice dziecka musieli złożyć wniosek do końca kwietnia, natomiast złożenie wniosku do końca czerwca 2022 roku sprawi, że świadczenie 500+ zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. 

Złożenie wniosku po 30 czerwca sprawi, że świadczenie będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku. To oznacza, że zapominalscy muszą liczyć się nawet z utrata świadczeń za poszczególne miesiące.

 

Jak złożyć wniosek? 

Wniosek o świadczenie można złożyć online. Można to zrobić przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, portal Ministerstwa Rodziny [email protected] na stronie empatia.mpips.gov.pl i przez bankowość elektroniczną. 

Pieniądze będą wypłacane jedynie na rachunek bankowy. 

Wartość 500+ spada, wszystko przez inflację

Pogram Rodzina 500+ ma już sześć lat, a jego wartość przez szalejącą inflację spadła. 

- Po uwzględnieniu inflacji po sześciu latach realna wartość 500 plus spadła poniżej 390 zł. W uproszczeniu można powiedzieć, że w tej chwili za 500 z ł można kupić tyle towarów i usług konsumpcyjnych, co za 389 zł w 2016 roku - wskazuje serwis Wirtualna Polska. 

Rząd nie planuje waloryzacji ani podniesienia świadczenia. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%