Zamknij

Remonty dróg w województwie śląskim. Utrudnienia m.in. niedaleko IKEI

08.57, 20.09.2022 esp
Skomentuj Gdzie będą utrudnienia w ruchu? Fot. Archiwum GDDKiA
REKLAMA

Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje o planowanych w najbliższym czasie remontach nawierzchni.

Zaplanowano frezowanie starej i wyeksploatowanej nawierzchni oraz układanie nowej.

Na DK 78 wyremontowany zostanie 800-metrowy odcinek nawierzchni jezdni w Kroczycach. Roboty już trwają – rozpoczęły się od sfrezowania nawierzchni na prawej stronie drogi, w kierunku Szczekocin. Ruch jest wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Na 23 września zaplanowano przeniesienie robót w kierunku Zawiercia - po lewej stronie drogi. Prace mają się zakończyć do 30 września.

Dziś w nocy wprowadzono zmianę organizacji ruchu i rozpoczęto remont na S52. W pierwszym etapie prace prowadzone będą na dwóch odcinkach o długości ok. 4 km. Na odcinku Międzyświeć - Pogórze oraz Pogórze - Grodziec utrudnienia będą polegały na zawężeniu dwupasowych jezdni do jednego pasa - lewego. Ten etap potrwa do 28 września. Potem ruch zostanie przeniesiony na wyremontowane pasy jezdni. Wszystko powinno być gotowe do 5 października.

Kolejny remont obejmuje ok. 1,5 km odcinka autostrady A4 w kierunku Katowic, pomiędzy Kleszczowem a Gliwicami Ostropą. Ma się zakończyć 24 września. Utrudnienia: wyłączeniu z ruchu prawego pasa i ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Utrudnienia w okolicy IKEI

Natomiast na 26 września zaplanowano rozpoczęcie remontu drogi ekspresowej S86 pomiędzy Sosnowcem a Katowicami. Najpierw zwężone będą dwa pasy ruchu (lewy i środkowy). Dodatkowo będzie ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe i autobusy. Prace ruszą na odcinku Sosnowiec (rejon węzła przy szpitalu wojewódzkim w Sosnowcu) - Katowice (rejon sklepu IKEA). Po rozbiórce warstwy ścieralnej na odcinku Sosnowiec - Katowice, rozpocznie się frezowanie odcinka Katowice – Sosnowiec. Po zakończeniu tego etapu robót ruch zostanie przeniesiony na wyremontowane pasy jezdni, a następnie rozpocznie się remont pasa prawego i awaryjnego. Wszystko ma być gotowe do 15 listopada.

Również 26 września zaplanowano rozpoczęcie remontu drogi ekspresowej S1 pomiędzy Kamesznicą a Lalikami. Będzie prowadzony etapami. Będzie albo ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną lub połówkowego zawężenia jezdni z utrzymaniu ruchu dwukierunkowego i ograniczeniem prędkości do 40 km/h. Planowany koniec prac – połowa listopada.

Trwa też uzgadnianie projektu organizacji ruchu podczas remontu autostrady A4 w rejonie węzła Mikołowska w kierunku Krakowa, na odcinku ok. 1 km. GDDKiA przewiduje, że zadanie uda się zrealizować w październiku. 

Ponadto GDDKiA przygotowuje się do popisania umowę na remont drogi ekspresowej S52 w Skoczowie.

[ZT]2104[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%