Zamknij

Czy potrójny morderca nie żyje? Policjanci przeczesują okolice miejsca zbrodni

18.13, 21.11.2022 esp Aktualizacja: 21.21, 21.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wraca sprawa sprzed ponad roku. 53-letni Jacek Jaworek miał wtedy zabić trzy osoby w Borowcach pod Częstochową.

[AKTUALIZACJA, GODZ. 17.55]

Policja informuje:

"Kilkuset policjantów wspieranych przez ratowników GOPR, żołnierzy WOT, mundurowych Straży Leśnej oraz strażaków OSP przeszukuje tereny leśne w okolicach Borowców. Służby przez 3 dni będą poszukiwały ciała Jacka Jaworka podejrzanego o zabójstwo trzech osób w lipcu 2021 r. W szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej na bardzo trudnym terenie wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, m.in. drony, trackery GPS i quady."

[WIDEO]13[/WIDEO]

***

Od rana trwa akcja poszukiwawcza podejrzanego o morderstwo, bierze w niej udział kilkuset mundurowych. Pojawiły się podejrzenia, że Jacek Jaworek może nie żyć.

Zespół prasowy komendy wojewódzkiej policji potwierdza, że policjanci ponownie przeszukują teren w okolicy dokonania zbrodni - w promieniu 5 km.

Tym razem szukają ciała Jacka Jaworka.

W akcji biorą udział m.in. policjanci i strażacy. Ma ona potrwać kilka dni.

Rzeczniczka śląskiej policji mł. insp. Aleksandra Nowara mówi, że ponowne poszukiwania nie są związane z żadnym przełomem w śledztwie ani nowym sygnałem.

 - Co jakiś czas tam jesteśmy, sprawdzamy, przeszukujemy wyznaczony teren, skupiamy się na poszukiwaniu zwłok. Zmieniła się aura, opadły liście więc widoczność jest lepsza. Po raz kolejny chcemy sprawdzić to miejsce, być może poszukiwania przyniosą jakiś rezultat - dodaje policjantka.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w nocy z 9 na 10 lipca ubiegłego roku w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim.

Wezwani do awantury domowej policjanci w domu jednorodzinnym znaleźli zwłoki małżeństwa 44-latków i ich 17-letniego syna. Zginęli od strzałów z broni palnej. Uratował się drugi, 13-letni syn zamordowanego małżeństwa, który schronił się u rodziny. Sprawca zbrodni uciekł.

Podejrzewany o potrójne zabójstwo 52-letni Jacek Jaworek, brat zamordowanego właściciela domu. od jakiegoś czasu mieszkał wspólnie z nim i jego rodziną.

[ZT]2343[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%