Zamknij

Akt oskarżenia przeciw 79-latkowi. Zarzut: zabójstwo żony. Zadał 15 ciosów siekiera w głowę

09.04, 23.11.2022 esp Aktualizacja: 09.06, 23.11.2022
Skomentuj Fot. Archiwum prokuratury
REKLAMA

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 79-letniemu Bogdanowi P. Jest podejrzany o zabójstwa żony - siekierą.

W toku śledztwa ustalono, że Krystyna P. i Bogdan P. byli małżeństwem przez 50 lat. Rozstali się w 2017 r. Kobieta w Częstochowie. - Od 2020 r. przed sądem toczyło się postępowanie o podział majątku, które pogłębiało konflikt między małżonkami – informuje Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

9 grudnia 2021 r. Bogdan P. podjechał samochodem w pobliże kamienicy, w której mieszkała jego żona i obserwował okolicę. Kiedy Krystyny P. wyszła na podwórko, podszedł do niej i wyjął spod kurtki siekierę.

Gdy przestraszona kobieta zaczęła wołać o pomoc, Bogdan P. zaatakował ją, i uderzył kilkanaście razy siekierą w głowę. Następnie zostawił siekierę, wolnym krokiem poszedł do samochodu i odjechał. Sekcja zwłok ofiary wykazała 15 ran głowy, które były potencjalnie śmiertelne i 3 rany dłoni.

Przebieg tragicznego zdarzenia udało się ustalić na podstawie zapisów monitoringu i zeznań świadka, który widział, co się stało.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali Bogdana P. w jego domu w jednej z podczęstochowskich miejscowości. W trakcie przeszukania znaleziono liczne przedmioty, które były zabrudzone czerwonymi plamami. Takie same ślady były w samochodzie.

Prokurator przedstawił Bogdanowi P. zarzut zabójstwa żony. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanej mu zbrodni. Twierdził, że nie chciał zabić żony, tylko ją nastraszyć, bo zniszczyła mu życie. Oświadczył, że nie pamięta przebiegu zdarzenia. Został tymczasowo aresztowany.

Biegli lekarze psychiatrzy stwierdzili, że oskarżony w chwili zabójstwa miał ograniczoną w znacznym stopniu zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem.

Za zabójstwo grozi do 25 lat za kratkami, a nawet dożywocie. Ze względu na stan ograniczonej poczytalności sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

[ZT]2333[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%