Zamknij
REKLAMA

Lubliniec. Spore pieniądze dla Kazika! Na co pójdzie nagroda w konkursie?

17:56, 14.06.2022 | esp
Skomentuj Podczas plenerowej gali nagrodę z rąk prezesa WFOŚiGW Tomasza Bednarka odbierała Joanna Walczak, dyrektor ZSOT i Anna Golek. Fot. Archiwum starostwa
REKLAMA

Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu dostał pieniądze na nową pracownię.

ZSOT wziął udział w konkursie ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach „Zielona Pracownia 2022”.

Gra toczyła się o dofinansowanie stworzenia pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych i geologicznych.

Uczestnicy przedstawiali wizualizację pracowni, przygotowali specyfikację zakupów, harmonogram finansowo-rzeczowy. Ważne było też uzasadnienie, dlaczego taka pracownia jest potrzebna w szkole.

Liczyły się: pomysł na zagospodarowanie pracowni, wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetyka, kreatywność i innowacyjność rozwiązań.

ZSOT do udziału w konkursie przygotowała nauczycielka chemii Anna Golek. Z zadania wywiązała się celująco.

Szkoła w Lublińcu otrzymała nagrodę na stworzenie „Eko-Kazika”. To kilkadziesiąt tysięcy złotych z WFOŚiGW, do tego 2 tys. zł przekazał powiat lubliniecki.

Finał konkursu zorganizowano na zamku w Ogrodzieńcu, dokąd przyjechało około tysiąca uczniów i nauczycieli zwycięskich placówek.

Uczniowie z nowego wyposażenia pracowni będą korzystać już od września.

[ZT]1628[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%