Zamknij
REKLAMA

Powiat lubliniecki: 174 tysiące złotych dla naszych sołectw. Na co pójdą pieniądze?

05:28, 23.06.2022 | red.
Skomentuj Fot. Pixabay
REKLAMA

174 tysiące złotych dofinansowania otrzymają wsie powiatu lublinieckiego z marszałkowskiego programu „Inicjatywa Sołecka 2022”. Pieniądze wesprą doposażenie świetlic, zakup lamp solarnych i monitoringu czy urządzenie placu zabaw.

Olszyna w gminie Herby, dzięki dofinansowaniu w kwocie 60 tys. zł, ma zamiar zakupić i wymienić urządzenia na placu zabaw przy ul. Jałowcowej.

Kochanowice za otrzymane pieniądze zakupią oświetlenie i monitoring, które zamontowane zostaną w miejscach publicznych. Kwota dofinansowania to 50 tys. zł.

W gminie Pawonków pozyskane pieniądze wspomogą realizację zadań w kilku sołectwach. W Gwoździanach i Łagiewnikach Wielkich środki przeznaczone zostaną na wyposażenie świetlic wiejskich (dofinansowanie dla Gwoździan to 15 tys. zł, a dla drugiej miejscowości - 9 tys. zł). W Kośmidrach, Łagiewnikach Małych i Solarni zamontowane zostaną lampy solarne (40 tys. zł).

Całkowita wartość wszystkich zadań, na jakie udało się otrzymać dotację, to 345 tys. zł.

W ramach konkursu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynęło 196 wniosków o udzielenie pomocy finansowej na kwotę 6 577 195,61 zł. Pomoc finansowa w formie dotacji celowej w ramach konkursu została udzielona 103 zadaniom na kwotę 3 989 223,56 zł.

Program funkcjonuje od 2018 roku, a pochodzące z niego pieniądze wspierają zadania służące mieszkańcom oraz podnoszące atrakcyjność obszarów wiejskich.

[ZT]1688[/ZT]

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%