Zamknij
REKLAMA

Lubliniec. Nowy program MOPS - opieka na odległość dla seniorów. Dla osób 65+ opaski bezpieczeństwa

17:30, 23.06.2022 | red.
Skomentuj Fot. Pixabay
REKLAMA

Specjalne opaski bezpieczeństwa mogą otrzymać lublinieccy seniorzy, którzy wezmą udział w programie realizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wsparcie dotyczy mieszkańców Lublińca w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu.

Opaski bezpieczeństwa, które zostaną przekazane seniorom wyposażone są między innymi w takie funkcje jak: przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS, detektor upadku, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami oraz program monitorujący podstawowe czynności życiowe takie jak puls i saturacja.

Urządzenie w przypadku nagłego zagrożenia pozwala na wciśnięcie guzika alarmowego i połączenie z całodobową centralą, a co za tym idzie - na szybkie uzyskanie pomocy.

Na realizację programu „Korpus wsparcia seniora” Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu otrzymał z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dofinansowanie w kwocie 129 tys. zł.

Celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość|”.

Osoby zainteresowane z gminy Lubliniec kontaktować mogą się z koordynatorem programu w Domu Dziennego Pobytu „Klub Seniora”, tel. 34/ 351 17 40  od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00.

[ZT]1694[/ZT]

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%