Zamknij

Utrudniali polowania? Sąd wydał wyrok. Kolejna sprawa w toku

22:23, 30.09.2022 esp Aktualizacja: 22:24, 30.09.2022
Skomentuj W Kośmidrach są stawy hodowlane i myśliwi nieraz urządzają tam polowania na ptactwo. Fot. Archiwum M. Bednarek W Kośmidrach są stawy hodowlane i myśliwi nieraz urządzają tam polowania na ptactwo. Fot. Archiwum M. Bednarek

26 września w Sądzie Rejonowym w Lublińcu zapadł wyrok w sprawie utrudniania polowania przez małżeństwo z Kośmidrów. Druga podobna sprawa, w której o to samo oskarżonych jest 6 osób, wciąż się toczy.

Małgorzata Bednarek jest edukatorką przyrodniczą, pracuje w powiecie tarnogórskim i lublinieckim. Blisko jej domu są stawy hodowlane i myśliwi nieraz urządzają tam polowania na ptactwo.

W sierpniu 2020 r. doszło do poważnego spięcia pani Małgorzaty i jej męża z myśliwymi.

– Nie weszłam na teren polowania, tylko krzyczałam, że w tym miejscu są matki z pisklakami, w tym gatunki chronione, na przykład perkozek. Nie mogłam patrzeć, jak są zabijane ptaki. Jednak nie było żadnej reakcji. Zaczęłam jeszcze głośniej krzyczeć, w emocjach wyrwało mi się obraźliwe słowo "zwyrole", co nie powinno się zdarzyć. Na miejsce przyszedł też mój mąż. Oboje zostaliśmy oskarżeni o utrudnianie polowania – mówiła nam Małgorzata Bednarek.

Teraz sprawa ma swój finał. – Sąd uznał, że oskarżeni faktycznie utrudniali polowanie i nie chcieli opuścić jego terenu, jednak szkodliwość społeczna czynu jest na tyle mała, że nie ma potrzeby, żeby ich karać – tłumaczy Dominik Bogacz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Umorzenie jest z rocznym okresem próbnym.

W sądzie w Lublińcu toczy się jeszcze jedna sprawa, też o utrudnianie polowania. Tym razem oskarżone jest nie tylko małżeństwo z Kośmidrów, ale jeszcze 4 osoby, w tym operator OKOpress, członek Śląskiego Towarzystwa Ornitologicznego i adwokat z Bytomia. Kolejna rozprawa ma być w tym miesiącu.

W obu przypadkach oskarżeni zapewniają, że polowania nie utrudniali i są niewinni. Wyrok w pierwszej sprawie nie jest prawomocny i małżeństwo zamierza się od niego odwołać.

Za celowe utrudnianie polowania lub jego uniemożliwienie, zgodnie z prawem łowieckim, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub więzienie – do 1 roku.

[ZT]2137[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KrystianKrystian

0 0

https://www.youtube.com/watch?v=sW6CuQb73_4 18:40, 05.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%