Zamknij
REKLAMA

Wolontariusze OTOZ Animals Lubliniec zachęcają szkoły do pomocy zwierzętom. To dla dzieci wspaniała lekcja empatii

13:45, 17.12.2021 | red.
Skomentuj OTOZ Animals Lubliniec
REKLAMA

Ratują zwierzęta z rąk okrutnych właścicieli, zabierają głodne i chore z łańcuchów, leczą, socjalizują i szukają im dobrych domów. Tym razem mogli liczyć na pomoc uczniów żędowickiej podstawówki, którzy zebrali karmę dla psów będących pod opieką organizacji. Wolontariusze z OTOZ Animals Lubliniec zachęcają do współpracy także inne szkoły. 

„Empatii nie brakuje młodszemu pokoleniu. Uczenie szacunku, miłości i praw zwierząt jest bardzo istotną kwestią w wychowaniu i uczeniu młodego człowieka. To ważne w zabieganym świecie” - napisali na swoim fb wolontariusze, dziękując za pomoc zorganizowaną, zresztą nie po raz pierwszy, przez szkołę.

Dzieci mogły z kolei spotkać się (w tym przypadku on-line) z Irminą Włoch-Dubiel z OTOZ Lubliniec, która opowiedziała im o swojej pracy i o tym jak możemy pomóc zwierzętom, szczególnie w trudnym okresie zimowym.

„Wasza szkoła, wasze przedszkole również może zaprosić nas do siebie na prelekcję. Również może zostać wirtualnym opiekunem któregoś naszego zwierza” - piszą wolontariusze, zachęcając do kontaktu z OTOZ Lubliniec.

Inspektorat w Lublińcu tworzą osoby od dawna aktywnie zaangażowane w działania na rzecz zwierząt bezdomnych. Na zasadzie wolontariatu pracują  w przechowalni dla psów – dokarmiając je, socjalizując i zapewniając spacery. Prowadzą także kampanie adopcyjne.

Wiele psów chorych, starych, skrajnie wycofanych – nie rokujących na adopcję, czasami latami przebywających w przechowalni zabrali i umieścili w hotelikach lub domach tymczasowych, utrzymując je i lecząc wyłącznie z własnych środków. Kilkadziesiąt psów zostało wyadoptowanych a wolontariusze utrzymują kontakt z nowymi domami, służąc zawsze pomocą w przypadku problemów behawioralnych lub zdrowotnych.

Zachęcają także właścicieli psów i kotów do kastracji i sterylizacji, gdyż jest to najskuteczniejsza metoda zapobiegania coraz większej bezdomności zwierząt.

Zwierzaki do adopcji oglądać możecie na profilu fb organizacji.

[ZT]574[/ZT]

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%