W sobotę, 29 marca mieszkańcy Lublińca będą mieli okazję, by pozbyć się zalegających w domach elektroodpadów.
Specjalne pojazdy do odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będą czekały w dwóch miejscach:
- na parkingu przy Bulwarze im. Franciszka Grotowskiego,
- na parkingu przy Rondzie Władysława Opolczyka.
Zbiórka odbędzie się w godzinach 9:00 – 14:00.
To doskonała okazja do wiosennych porządków i pozbycia się nieużywanego sprzętu w sposób przyjazny dla środowiska. Akcja pozwala nie tylko oczyścić domy, piwnice i podwórka, ale także przyczynić się do odzysku cennych surowców naturalnych.
– Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców naszego miasta do zaangażowania się w zbiórkę elektrycznych śmieci. To doskonała okazja do zrobienia wiosennych porządków w swoich domach, piwnicach czy na podwórkach. Dzięki temu możemy zrobić coś dobrego dla siebie i otaczającego nas środowiska – mówi Marta Widera, naczelnik wydziału komunalnego w Urzędzie Miejskim w Lublińcu.
Podczas zbiórki można oddać zarówno duże, jak i małe urządzenia elektryczne i elektroniczne. Zużyty sprzęt trafi do profesjonalnych zakładów przetwarzania, gdzie poddany zostanie recyklingowi, co pozwoli na odzysk surowców i ograniczenie ilości odpadów trafiających na składowiska.
– Udział w zbiórce elektrycznych śmieci to nie tylko sposób na pozbycie się nieużywanego sprzętu, ale również troska o naszą planetę, a także zdrowie. Elektroodpady zawierają toksyczne substancje, stanowiące zagrożenie dla środowiska naturalnego. Dlatego kluczowe jest wrzucanie ich do odpowiednich kontenerów. Jest to prosty sposób na działanie w kierunku ochrony ekosystemu – podkreśla Katarzyna Sieradzka z Fundacji Odzyskaj Środowisko.
Akcja jest częścią projektu Elektryczne Śmieci, a jej organizatorami są: Fundacja Odzyskaj Środowisko, MB Recycling, RLG Relectra Polska oraz Urząd Miejski w Lublińcu. Dzięki wspólnej inicjatywie mieszkańcy mogą w prosty sposób przyczynić się do ochrony środowiska i odpowiedzialnej gospodarki odpadami.
Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi redakcja.
[ZT]9864[/ZT]