Zamknij

Woźniki. Przez miasto przemknie międzynarodowy peleton. Będą utrudnienia w ruchu

17.48, 27.06.2022 red. Aktualizacja: 18.01, 27.06.2022
Skomentuj Fot. archiwum organizatorów wyścigu
REKLAMA

25 zespołów z Polski i zagranicy wystartuje w tegorocznym Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków. Peleton będzie można zobaczyć w Woźnikach.

W powiecie lublinieckim kolarze spodziewani są w środę, 29 czerwca w godzinach 17.30 - 18.05. Odbędzie się tu tzw. lotny finisz na trasie II etapu wiodącego z Tarnowskich Gór do Sosnowca.

Peleton wjedzie do Sośnicy drogą nr 908 prowadzącą z Miasteczka Śląskiego. Następnie kolarze pojadą w kierunku Woźnik drogą nr 789 i po przejechaniu przez miejscowość kierować się będą w stronę powiatu myszkowskiego.

Kolarzom kibicować będzie można przy ulicach: Asfaltowej, Dworcowej i Koziegłowskiej.

Tutaj też wystąpią utrudnienia dla kierowców związane z przejazdem peletonu, bowiem wyścig będzie się odbywał przy czasowo zamkniętym ruchu kołowym. Na czas przejazdu wyznaczono objazdy, a ruch będzie regulowany przez służby zabezpieczające.

Na Łany Skwerze zorganizowana zostanie strefa kibica z atrakcjami dla rowerzystów. Czynna będzie od godz 17.

Kolarze biorący udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Solidarności i Olimpijczyków będą mieli w sumie do pokonania aż 772 kilometry.

Trasa wyścigu przebiegać będzie przez województwa śląskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Wyścig zakończy się 2 lipca na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

[ZT]1703[/ZT]

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%