Mażoretki Szafir z Lublińca zdobyły złoty medal w kategorii baton classic – formacja seniorki na Grand Prix Pucharu Europy w Novigradzie w Chorwacji.
- Dziewczyny zatańczyły fenomenalnie! Jury doceniło ich szyk, elegancję i wspaniałą choreografię. Po uroczystym wręczeniu medali nasze zawodniczki zaprezentowały się również w zabytkowej części Novigradu zachwycając swoim tańcem także turystów – podkreśla Miejski Dom Kultury w Lublińcu.
Wyjazd odbył się dzięki współpracy trzech domów kultury - z Lublińca, Dobrodzienia i Herbów.
Zawodniczki przygotowały instruktorki: Małgorzata Prowda i Emilia Stanossek.
Czytaj też: Lubliniec. Mażoretki Szafir na scenie