Polski Alarm Smogowy opublikował ranking programu Czyste Powietrze za III kwartał tego roku. W powiecie lublinieckim najlepiej wypadł Boronów.
Polski Alarm Smogowy wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprezentował nowe informacje. Dotyczą liczby składanych wniosków na wymianę źródła ciepła i termomodernizację w programie "Czyste Powietrze" w 2477 gminach w Polsce.
Najnowsze dane obejmują III kwartał 2021 roku, czyli okres od 1 lipca do 30 września.
Ranking powstał na bazie liczby wniosków przyjętych w III kwartale 2021 roku. O pozycji gminy w rankingu decyduje wskaźnik, którego wartość wyznacza liczba wniosków złożonych z danej gminy na 1000 budynków jednorodzinnych.
W powiecie lublinieckim najlepiej, po raz kolejny, wypada Boronów. Zajął 5. miejsce, mieszkańcy złożyli 51 wniosków.
Pozostałe gminy w powiecie lublinieckim wypadły tak:
Koszęcin - 45 miejsce, 78 wniosków
Lubliniec - 47 miejsce, 90 wniosków
Woźniki - 123 miejsce, 47 wniosków
Herby - 196 miejsce, 24 wnioski
Kochanowice - 202 miejsce, 29 wniosków
Ciasna - 649 miejsce, 21 wniosków
Pawonków - 926 miejsce, 16 wniosków
"Tak jak w poprzednim kwartale i tym razem liderem jest województwo śląskie. W pierwszej setce rankingu znalazły się aż 52 gminy z tego województwa. Widać wyraźnie, że tam gdzie samorząd lokalny aktywnie zachęca do wymiany starych urządzeń grzewczych i informuje o uchwale antysmogowej, tam zainteresowanie mieszkańców "Czystym Powietrzem" jest wyraźnie większe"– komentował ranking Andrzej Guła, lider Polskiego Alarmu Smogowego.
W województwie śląskim już za sześć tygodni wejdzie w życie zakaz użytkowania kotłów na paliwa stałe starszych niż 10 lat.
[ZT]407[/ZT]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu slu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz