Zamknij
REKLAMA

Lubliniecki inspektorat OTOZ Animals boryka się z trudnościami finansowymi. Pomóżmy bezdomnym zwierzętom

11:33, 17.06.2022 | red.
Skomentuj Fot. OTOZ Animals Lubliniec
REKLAMA

„Wyczerpaliśmy wszystkie środki, nie mamy finansów na opłacenie w przyszłym miesiącu hoteli, nie mówiąc o fakturach weterynaryjnych” - taki dramatyczny apel zamieścili na Facebooku wolontariusze lublinieckiego inspektoratu OTOZ Animals.

„Nigdy nie odmawialiśmy pomocy, nigdy nie czekaliśmy, aż uzbiera się jakakolwiek kwota na operacje i leczenie, nigdy nie oszczędzaliśmy na diagnostyce i leczeniu, wręcz przeciwnie - zwierzaki pod naszą opieką miały kompleksową opiekę w najlepszych specjalistycznych klinikach, jeżeli była taka potrzeba. Zawsze najpierw ratunek i pomoc, a potem martwiliśmy się o koszty” - napisali wolontariusze.

Teraz jednak OTOZ stanął pod ścianą, bowiem pieniądze się wyczerpały. Stowarzyszenie nie korzysta z żadnych urzędowych dotacji. Nie ma także własnego schroniska, zatem utrzymywanie uratowanych zwierząt w hotelach jest koniecznością. Do tego dochodzą koszty leków, które część psiaków przyjmuje na stałe i opieka weterynaryjna.

Wolontariusze nieustannie apelują o domy tymczasowe, które pozwalają nie tylko na indywidualną pracę z psem, ale też radykalne ograniczenie kosztów. Zwierzętom w domach tymczasowych organizacja zapewnia karmę i pokrycie wszystkich kosztów opieki weterynaryjnej.

W hotelach na dom czeka Parys, Perełka, Pumba i Timon, Mimi, Puszek, Dingo, Czika, Asta, Cyganek, Diesel, Brutus, Szarik, Sun, Kaja, Murzynek, Nero i Piorun.  Juruś, który wymaga specjalistycznej karmy, mieszka w domu tymczasowym.

Miesięczny koszt wszystkich hoteli, w których schronienie znalazły uratowane przez wolontariuszy zwierzęta to ponad 7 tys. zł. Około 1 tys. zł stanowią stałe wpłaty darczyńców.

Opiekunowie bezdomnych czworonogów z lublinieckiego OTOZ Animals proszą o jakiekolwiek wsparcie. Może być ono jednorazowe albo w formie adopcji wirtualnej czyli stałej, miesięcznej pomocy dla wybranego psiaka. Taką można zadeklarować pod zdjęciem zwierzaka na profilu FB stowarzyszenia.

Dane do przelewu:
OTOZ Animals Inspektorat w Lublińcu
Nr konta: 35 8457 0008 2006 0081 7813 0001

[ZT]1650[/ZT]

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%