Zamknij
REKLAMA

Pobiegli dla chorej na nowotwór mózgu Agatki. Na leczenie planowane w USA potrzeba aż 8 milionów złotych

07:01, 20.12.2021 | red.
Skomentuj Fot. Anna Jonczyk-Drzymała
REKLAMA

Spod lublinieckiej leśniczówki wystartował dziś 13. Bieg Mikołajkowy. Cel wydarzenia był charytatywny. Cały dochód zebrany podczas biegu  zasili budżet na leczenie 7-letniej Agatki, częstochowianki, która walczy z nowotworem mózgu.

Bieg główny rozegrano na dystansie 5 km, odcinek dla dzieci mierzył 1 km.  Wydarzenie odbyło się w bardzo jesiennej aurze, ale deszcz nie ostudził zapału biegaczy i na starcie stawili się zawodnicy z najdalszych miejscowości województwa śląskiego i opolskiego.

Wydarzenie zorganizowała ambasadorka Lublińca i mistrzyni Polski w maratonie w 2018 r. Karolina Pilarska wraz ze wsparciem Zbigniewa Rosińskiego oraz Wojskowego Klubu Biegacza Meta przy Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Na leczenie 7-letniej Agatki potrzeba zawrotnej kwoty ponad 8 milionów złotych. Zadania podejmie się Mohamed Abdelbaki, dyrektor Programu i Oddziału Neuroonkologii w St. Louis Childrens Hospital, który zakwalifikował dziewczynkę do leczenia. Fundacja Się Pomaga uruchomiła zbiórkę:  https://www.siepomaga.pl/waleczna-agatka

Rodzice dziecka uzbierali na razie 3,2 mln zł.

[ZT]591[/ZT]

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PrezesPrezes

1 0

Ciąg dalszy akcji pomocowej organizatorki Biegu Mikołajkowego Karoliny Pilarskiej https://www.facebook.com/karolina.pilarska.39 22:32, 21.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%